Home / Alte Competitii

Alte Competitii

Competiţii 2016:

Acest calendar cuprinde aproape toate competitiile din Romania si unele internationale care au fost testate de noi si merita sa mergeti. Pe masura ce apar schimbari si alte concursuri demne să vi le recomandăm, le trecem în calendar.

LEGENDA: XCM = Cross Country Marathon; XCP = Cross Country Point to Point; XCO = Cross Country Olympic; XCE = Cross Country Eliminator

3 aprilie: Spring Classic Challenge, Micasasa – Sosea

4 aprilie: Garboavele XC, Galati – XCO

10 aprilie: Avrig Mountainbike Race, Avrig – XCM

17 aprilie: Probikers Bike Maraton, Oradea – XCM

23 aprilie: XCO Zone – Gold Rush – XCO

23 aprilie: Napo Cup UCI Class 2 – XCO

24 aprilie: Maratonul Fagetului, Cluj – XCM

7 mai: MTB Thassos Cup, Grecia – XCM

mai: Prima Evadare, Bucuresti – XCP

14 mai: Maratonul Vinului, Urlati – XCM

mai: Calatorie intre Cer si Pamant – Targu Ocna – XCO

21 mai: MTB Stejarii Seculari, Cristian (BV) – XCM

29 mai: XC Race – Sarata Monteoru  XCM

5 iunie: BikeRace Brasov – XCM

 2-5 iunie: Bike 4 Mountains – XCM

18 iunie: Sellaronda Hero, Italia – XCM (pentru avansati/experti)

19 iunie: Cetatuia XCO, Iasi – XCO 

25 iunie: Vidraru Bike Challenge – XCM

2 iulie: MTB Maraton Baia Mare – XCM

 iulie: Salzkammergut Trophy, Austria – XCM

10 iulie: Imprezzo Global MTB Marathon – XCM

 23 iulie: Paltinis MTB Project, Paltinis – XCO

24 iulie: Geiger MTB Challenge – XCM

 31 iulie: Cupa „Crater” XCO Betfia, Oradea – XCO

 20 august: Transilvania Bike Trail Race, Viscri – XCM

3 septembrie: Campina Open MTB, Campina – XCM

10 septembrie: Alpine Challenge, Pucioasa – XCM

15 octombrie: Sugas Race – Sf. Gheorghe – XCM

august: MTB Marathon Miercurea Ciuc, Miercurea Ciuc – XCM

septembrie: Campionatele Nationale de Sosea Amatori, Balotesti – sosea

septembrie: MountainBike Moinești, Zemeș – XCM

octombrie: MoonTimeBike, Bucuresti – XCO

 

 

 

Competiţii 2015:

 

√ 22 februarie: Calatorie spre Centrul Pamantului, Slanic Prahova – XCO

√ 4 aprilie: Garboavele XC, Galati – XCO

√ 19 aprilie: Probikers Bike Maraton, Oradea – XCM

√ 26 aprilie: Maratonul Fagetului, Cluj – XCM

√ 3 mai: Wings For Life, Bucuresti – RUN

√ 3 mai: MTB Thassos Cup, Grecia – XCM

√ 10 mai: Prima Evadare, BucurestiXCP

 16 mai: Calatorie intre Cer si Pamant – Targu Ocna – XCO

√ 23 mai: MTB Stejarii Seculari, Cristian (BV) – XCM

 30 mai: Avrig Mountainbike Race, Avrig – XCM

√ 7 iunie: BikeRace Brasov, Brasov – XCM

√ 13 iunie: Maratonul Vinului, Urlati – XCM

√ 14 iunie: UCI C2 NapoCup, Cluj – XCO

√ 21 iunie: XC Race – Sarata Monteoru  XCM

√ 27 iunie: Sellaronda Hero, Italia – XCM (pentru avansati/experti)

√ 11 iulie: Salzkammergut Trophy, Austria – XCM

√ 11-12 iulie: Paltinis MTB Project, Paltinis – XCO

√ 1-2 august: Cupa „Crater” XCO Betfia, Oradea – XCO

√ 8 august: Transilvania Bike Trail Race, Viscri – XCM

√ 9 august: MTB Marathon Miercurea Ciuc, Miercurea Ciuc – XCM

√ 23 august: Geiger MTB Challenge, Sibiu – XCM

√ 5 septembrie: Campina Open MTB, Campina – XCM

√ 5 septembrie: Explorer MTB Challenge, Luncavita – XCM

√ 13 septembrie: Cluj MTB Marathon, Gilau – XCM

√ 19-20 septembrie: Campionatele Nationale de Sosea Amatori, Balotesti – sosea

√ 19 septembrie: Busteni Epic, Busteni (prima editie)

√ 20 septembrie: MountainBike Moinești, Zemeș – XCM

√ 27 septembrie: Cetatuia XCO, Iasi – XCO

√ 3 octombrie: Campionat National de MTB Bikexpert Alpine Challenge, Pucioasa – XCM (amanat din 12 septembrie)

10 octombrie: Sugas Race – Sf. Gheorghe – XCM

17 octombrie: MoonTimeBike, Bucuresti – XCO

 

Competiţii 2014:

√ 9 februarie: Roti Pe Gheata, Iasi – XCM articol dupa cursa – Laszlo castiga la Roti pe Gheata in Iasi

√ 5 aprilie: Garboavele XC, Galati – XCO

27 aprilie: Maratonul Fagetului, Cluj – XCM

3 mai: MTB Thassos Cup, Grecia – XCM

11 mai: Prima Evadare – Bucuresti – XCP

√  18 mai: Maraton în Sărata Monteoru, jud. Buzau – XCM

√ 24 mai: Michelin Maraton Zalau – XCM

√ 24 mai: Somova eXtreme, Tulcea – XCM

√ 24 mai: MTB Stejarii Seculari, Cristian (BV) – XCM

√ 24 mai: Parada prin Bucuresti – Iubim 2 roti

√ 7 iunie: Macin XC

√ 8 iunie: Maratonul Vinului, Urlati, XCO

√ 14 iunie: Skoda Velo Challenge, Baneasa – Corporate Stafeta  Rezultate și poze – Škoda Velo Challenge 2014

√ 15 iunie: Brasov XCM

21 iunie: Explorer MTB Challenge, Luncavita – XCM

21 iunie: Vidraru MTB Challenge – XCM

5 iulie: MTB Maraton Baia Mare – XCM

6 iulie: Surmont MTB Challenge – XCM – articol dupa cursa – Surmont MTB Challenge – “Raiul Rădăcinilor”

11-12 iulie: Paltinis Stage Race – XCO – articol dupa cursa – Păltiniș Stage Race XCO 2014

√ 26 iulie: Transilvania Bike Trail Race, Viscri – XCM

√ 3 august: MTB Maraton Miercurea Ciuc – XCM

√ 10 august: Cupa Crater XCO, Oradea – XCO

√ 16 august: Geiger MTB Challenge, Sibiu – XCM

√ 30 august: Maratonul Olteniei, Rm. Valcea – XCM

√ 6 septembrie: Câmpina Open MTB, Câmpina – XCM

√ 14 septembrie:  BikeRace Maurer Imobiliare, Brasov – XCM

√ 14 septembrie: Bikexpert Alpine Challenge, Pucioasa – XCM

√ 20 septembrie: Rocket BikeFest, Cernica – XCO

√ 21 septembrie: Maratonul Gilau, Cluj – XCM

18 octombrie: MoonTimeBike, Bucuresti – XCO

Competiţii 2013:

 17 februarie: Arges Winter Race – Pitesti – Anulat

 24 februarie: Slanic Prahova XCO – articol dupa cursa – NoMazi catre Centrul Pamanului

 6 aprilie: Garboavele XCO – Galati

 20 aprilie: UCI Maros Bike XCO Cup – Anulat

 27 aprilie: Mtb Thassos Cup – Thasos Grecia

 28 aprilie: Maratonul Fagetului – Cluj

 12 mai: Prima Evadare – Bucuresti – XCP 

 18 si 19 mai: Cozia MTB – Valcea

 19 mai: Michelin Maraton Zalau

 19 mai: My MTB Race, Iasi

 25 mai: MTB Stejarii Seculari – Localitatea Cristian – Brasov (XCO)

 25 mai: Samova X-Treme – Padurea Samova-Tulcea

 26 mai: Calatorie intre Cer si Pamant, Salina Targu Ocna (XCO) – articol dupa cursa – Kelemen Arpad castiga cursa Intre cer si pamant de la Tg. Ocna

1 iunie: Triatlon Fara Asfalt – 2 Mai – articol dupa cursa – Fara Asfalt 2013

 1 iunie: RocketBike – Cernica

 1 iunie: Macin XC

 √ 7 iunie: Bike 3 Mountains

 9 iunie: Maratonul Vinului – Urlati (XCM)

 15 iunie Maratonul Tarii Gugulanilor – Muntii Tarcu (XCM)

 16 iunie: Vidraru Bike Challenge – (XCM) – articol – articol dupa cursa –NoMad la Vidraru Bike Challenge 2013

 16 iunie: Pe Roti Verzi – Iasi

√ 22 iunie: Skoda Velo Challenge – Bucuresti (Corporate Stafeta)

 23 iunie: Brasov XCMarticol  – articol dupa cursa – NoMad Merida CST la BRASOV XCM

 29 iunie: No Stress Triathlon and Party – Mogosoaia (Triatlon)

 29 iunie: Moneasa Mountainbike Maraton

 30 iunie: Duatlon Tara Barsei (Duatlon)

 iulie: MTB Maraton Baia Mare (XCM)

 7 iulie Surmont MTB Challenge – Azuga (XCM)

 13 iulie: King of the Mountain – Sibiu (Urcare)

 13 iulie: Salzkammergut Tropy – Austria (XCM) (Partener Prima Evadare)

 14 iulie: Saint Ana Lake Triathlon – Sf. Ana (Triatlon) -articol dupa cursa – Triatlonul Sfanta Ana

 11-14 iulie: Turul Ciclist al Sibiului – Sibiu (sosea)

 20 – 21 iulie: IronBike – Oradea

 20-21 iulie: Paltinis Stage Race

 27 – 28 iulie: Cheile Rasnoavei Adventure

 3 august: Zimbraria Neagra

4 august: Banat Maraton – Garana – Semenic (XCM) – anulat

 4 august: Maraton Miercurea Ciuc – articol dupa cursa – Maratonul de la Miercurea Ciuc reinvie

 4 august: Maratonul Bucegilor – articol dupa cursa – Maratonul Bucegilor – Padina Fest

√ 9 august: Iron Bike Oradea – Oradea (etape) – anulat

√ 11 august: Cupa Crater XCO – Oradea (XCO) – articol dupa cursa – Cupa Crater XCO

√ 11 august: TransAlpin Bike Marathon – Ranca (XCM)

 18 august: Geiger Mtb Challenge – Sibiu – articol dupa cursa – Robert Dobai de la NoMad Merida CST castiga unul dintre cele mai dificile maratoane din Romania

 23 august: Medias 24H

 25 august: Shumen Marathon – Bulgaria – Partener Prima Evadare/NoMad – – articol dupa cursa – Shumen Marathon

 31 august: Maratonul Olteniei – Ramnicu Valcea  – articol despre cursa – NoMad Merida CST Racing Team despre Maratonul Olteniei

√ 31 august: No Stress Triathlon and Party – Neptun – Olimp 

 1 septembrie: Rowmania Delta Triathlon

 7 septembrie: Campina – articol despre cursa – MTB dsf NoMad Merida CST la Campina Open MTB

 7 septembrie: Triathlon Challenge Mamaia

 14 septembrie: Tusnad MTB Maraton (XCM)

 14 septembrie: Urban Eliminator – Sfantu Gheorghe (XCE)

 14-15 septembrie: BikeFest Bucuresti  (festival) – articol

21 septembrie: Rocket Bike Fest – Cernica 

 22 septembrie: Campionatele Nationale de Maraton MTB – Cluj-Napoca – XCM

22 septembrie: Maxxis MTB Maraton – Odorheiu Secuiesc

22 septembrie: Cupa Concordia – Lugoj (XCO)

29 septembrie Arges Autumn Race – Pitesti (XCO)

5 octrombrie: Explorer MTB Challenge – Luncavita Tulcea

5 octombrie: Cupa Vladeasa – Valea Draganului (XCM)

19 octombrie: Red Bull Moon Time Bike (XCO) – Bucuresti – Parcul Tineretului – articol despre cursa – Red Bull MoonTimeBike – MTB in centrul Bucurestiului

 

Competiţii 2012:

 3 martie: Winter TriChallenge – Izvorani – articol dupa cursa – Nomad Merida la Winter TriChallenge

 11 martie: Arges Winter Race – Pitesti – articol dupa cursa – Arges Winter Race

 7 aprilie: Maros Bike XCO Cup UCI C2, Cluj-Napoca – articol dupa cursa – NoMad Merida la Cluj

 7 aprilie: Garboavele XC – articol dupa cursa – NoMad Merida la Galati

 23 aprilie: Cupa Garage Racing – Baia Sprie (downhill)

 28-29 aprilie: Mtb Thassos Cup – Thasos Grecia

 29 aprilie: Trofeul Chindiei – Targoviste

√ 6 mai: Primavara pe doua roti – Tg. Mures

  6 mai: My MTB Race – Iasi

√ 13 mai: Prima Evadare

 26-27 mai: Emmeduesport Cup (o zi sosea, una mtb) – Ploiesti

 27 mai: Michelin MTB Maraton Zalau

 2 iunie: Maraton Medieval Medias

2 iunie: Triatlon Fara Asfalt – 2Mai – articol dupa cursa – Fara Asfalt si cu mult soare

8-10 iunie: Bike Marathon 3 Mountains – Fundata BV

16 iunie: Cupa Orasului Otopeni (concurs de sosea)

17 iunie: Skoda Velo Challenge – Bucuresti (stafeta pentru companii)

15-17 iunie: Ironman – XTR Triathlon Oradea

17 iunie: Tara Barsei XCM – Brasov

23 iunie: „Bike Motion Challenge Cup „ Mtb Editia 1 – Onesti

 24 iunie: Maratonul Ţării Gugulanilor – Ţarcu

 30 iunie: DHS Corvin MTB – Deva – articol dupa cursa – Maratonul MTB Corvin

1 iulie: Duatlon Tara Barsei – Rasnov

 4-8 iulie: Turul Ciclist al Sibiului

√ 7 iulie: MTB Maraton Baia Mare

 7 iulie: Surmont Mtb Challenge – Azuga – articol dupa cursa – NoMad Merida Racing Team la Surmont Mountain Bike Challenge 2012

 7 iulie: Triatlon Bioeel – Tg. Mures

 14 iulie: Salzkammergut Trophy – Austria (Partener Prima Evadare) – articol dupa cursa – Despre unul din cele mai mari maratoane MTB din Austria – Salzkammergut Trophy

 14 iulie: Triatlon Tusnad ”Saint Ana Lake Exterra Triathlon”

 15 iulie: Maratonul Vinului – Langa Urlati

 21-22 iulie: IronBike Oradea

 22 iulie: Saint George Maraton – Sfântu Gheorghe

 28-29 iulie: Duatlon Cheile Rasnoavei

 5 august: Banat Mountainbike Marathon – Resita – articol dupa cursa – 4 concursuri intr-un singur weekend: Padina, Reci si Garana

√ 5 august: Triatlon Reci – articol dupa cursa – 4 concursuri intr-un singur weekend: Padina, Reci si Garana

5 august: Padina Fest: Bucegi, Padina – articol dupa cursa –4 concursuri intr-un singur weekend: Padina, Reci si Garana

 12 august: Cupa “Crater” XCO Betfia – Oradea

 12 august: TransAlpin Bike – Rânca

 18 august: Cupa Tri Aluta – Sf. Gheorghe

 19 august: Geiger MTB Challenge – Sibiu

25 august: Triatlon Challenge București 22 septembrie: Amanat si relocat la Mamaia.

 1 septembrie: No Stress Triathlon&Party – Neptun

6-9 septembrie: Bike XCountry – Delta Dunarii Anulat

 8 septembrie: Triatlon Mediaș

 9 septembrie: Maraton MTB Tusnad

 15 septembrie: Red Bull MoonTime Bike – Bucuresti (XCO) despre concurs – Red Bull MoonTimeBike primul concurs de XCO urban in nocturna

 22-23 septembrie: Predeal Trophy – articol dupa cursa – Mtb Predeal-Trophy 22.09.2012

 22 septembrie: Triatlon Challenge Mamaia

 29-30 septembrie: Bike Fest Bucuresti

 30 septembrie: Maros Bike Marathon UCI C3, Gilau, Cluj – articol dupa cursa – Maros Bike Marathon 30.09.2012

 6 octombrie: Mountain Biking Zemes, Maraton, Moinesti

 14 octombrie: XCO Shumen, Bulgaria – destul de aproape de Bucuresti

 14 octombrie: Cozia MTB – Calimanesti

 20 octombrie: Cupa Vladeasa

 20 octombrie: Azuga Trail Race

 04 noiembrie: Arges Autumn Race, Pitesti – articol dupa cursa – Final de sezon 2012 la Arges Autumn Race

15 decembrie: Cluj Winter Race

Vezi Competiţiile din 2011

Vezi Competiţiile din 2010

Vezi Competiţiile din 2009

Powered by Dragonballsuper Youtube Download animeshow